• Paslaugos
 • Klinikos
 • Apie mus
 • Kodėl Lietuva?
 • +370 670 00410
  Pradžiachevron-rightPaslaugos

  Griežimo dantimis (bruksizmo) gydymas

  GRIEŽIMO DANTIMIS (BRUKSIZMO) (bruxism) GYDYMAS – tai nevalingi ir nesąmoningi kramtomieji judesiai, kuriuos sukelia staigūs kramtomųjų raumenų susitraukimai ir stiprus žandikaulių suspaudimas. Tuomet apatinių dantų paviršiai trinasi su viršutinių ir pasigirsta nemalonus, griežimą primenantis, garsas. .Šio įpročio atsiradimui didžiausios įtakos turi psichologiniai veiksniai, tokie kaip stresas, nerimas, įtampa.

  Bruksizmo tipai:

  • Dieninis bruksizmas – tai stiprus dantų sukandimas, atsirandantis dėl streso įtakos dienos metu.  Tai savotiška emocijų išraiškos forma, kuri dažnai lieka nepastebėta.
  • Naktinis bruksizmas –  tai nevalingas, ritmiškas dantų griežimas miegant, pasireiškiantis dažniau ne stipriu dantų sukandimu, bet neįprastais apatinio žandikaulio judesiais. Dėl šių judesių, dantys trinasi vienas į kitą skirtingais kramtomaisiais paviršiais ir taip sukuria girgždžiantį garsą.

  Negydomas bruksizmas gali sukelti sąkandžio sutrikimus, apatinio žandikaulio sąnario patologijas. Dylant kramtomąjam dantų paviršiui daroma žala dantims – dantys atrodo neestetiškai, tampa jautrūs. Taip pat pažeidžiamos dantų restauracijos (plombos, užklotai) – trumpėja jų gyvavimo laikas. Pasitaiko atvejų, kai dantys nugraužiami iki pusės vainiko ar net iki dantenų. Prieškrūminiams ir krūminiams dantims nusidėvi gumburai, susiformuoja duobelės kramtomuosiuose paviršiuose. Esant dideliam kramtomųjų raumenų aktyvumui, pavieniai dantys gali įtrūkti ar net nulūžti, o vainikėliai gali suskilti. Ilgainiui dantyse prie dantenų susiformuoja pleištiniai defektai, kurie yra labai jautrūs braukiant nagu ar valant dantų šepetėliu.

  Bruksizmo gydymas:

  • Jei bruksizmą sukėlė netaisyklingas sąkandis, atliekama jo korekcija, nušlifuojami per aukšti dantų taškai, sunkesniais atvejais iš naujo protezuojami dantys.
  • Speciali kapa – tai plastikinė konstrukcija, gaminama individualiai pagal dantų anatomines ypatybes, kad būtų apsaugomi dantys, sąnarys bei raumenys. Ši apsauginė kapa skirta naudoti naktį, miegant neleidžia liestis dantims. Ją naudojant išsaugoma taisyklinga žandikaulių padėtis, atpalaiduojami kramtomieji raumenys ir žandikaulio sąnarys. Taip dantys, sąnariniai paviršiai apsaugomi nuo trynimosi, išvengiama raumenų, galvos, ausų skausrmų.
  • Botulino toksino injekcijos į kramtomuosius raumenis. Ypač plona adata į raumenis suleidžiama medžiaga, kurios dėka jie atpalaiduojami. Todėl pacientas negali stipriai sukąsti dantų ar jais griežti didele jėga. Esant poreikiui, prieš procedūrą, injekcijos vietos gali būti nuskausminamos specialiu kremu. Šis poveikis trunka maždaug 3 – 4  mėnesius, per kuriuos dalis pacientų, negalėdami stipriai sukąsti bei griežti dantimis, šį įprotį gali tiesiog pamiršti. Jei, pasibaigus preparato veikimui, vėl pasireiškia griežimas dantimis – procedūrą galima pakartoti.